×

Etappe 10: Île D’Oléron naar Île de Ré; 08 september 2020; 170.00 km


(advertentie)

In de tiende etappe van deze Tour staat er geen enkele col op het menu, maar daarmee is niet gezegd dat de 170 km lange rit geen uitdagingen kent.

De rit start op een eiland en finisht ook op een eiland en de route langs de Atlantische kust kan verraderlijk zijn vanwege de zeewind. Oppassen geblazen dus, want door waaiervorming verloren eerder al wat renners kostbare tijd.

De rit is wel zo goed als vlak en dus wordt de zege vermoedelijk betwist in een massasprint.Ritwinnaars Caleb Ewan, Wout van Aert en Alexander Kristoff behoren tot de favorieten, net als Cees Bol, Sam Bennett en Elia Viviani.

(advertentie)
Laatste KM
etappe-10-08-september-2020-ale-daolaron-ale-de-ra-laatste-km.jpg
 

Verslag Etappe 10: Île D’Oléron naar Île de Ré;


Sam Bennett van Deceuninck heeft de tiende rit in de Tour gewonnen. De Ier bleef in de 170 km lange etappe Caleb Ewan en Peter Sagan voor in de sprint.

De Zwitsers Küng en Schär gingen er bij de start vandoor voor een vlucht die 60 km stand zou houden.Het peloton viel daarna, mede door een grote valpartij, in
waaiers uiteen.Halverwege de rit was er weer sprake van een compleet peloton.

Ook de valpartij daarna van Guillaume Martin (derde in de stand) en Pogacar (zevende) bleef zonder gevolgen. Sunweb nam in de slotfase de leiding in het peloton, maar het leidde niet tot de gewenste zege van Cees Bol. Hij moest genoegen nemen met de achtste plaats.

MORGEN, ETAPPE 11:CHâTELAILLON-PLAGE NAAR POITIERS


Etappe 11:Châtelaillon-Plage naar Poitiers
Datum: woensdag 09 september 2020
Afstand: 167.00 km
Soort koers: vlak
De elfde etappe in de Tour de France is net als de tiende goeddeels vlak. In tegenstelling tot de etappe van dinsdag moet het peloton wel een colletje over, al is dat maar van de vierde ...
 

OVERIGE ETAPPES


Etappe1  29 augustus 2020NiceNice156.00 km
Etappe2  30 augustus 2020NiceNice187.00 km
Etappe3  31 augustus 2020NiceSisteron198.00 km
Etappe4  01 september 2020SisteronOrcières-Merlette157.00 km
Etappe5  02 september 2020GapPrivas183.00 km
Etappe6  03 september 2020Le TeilMont Aigoual191.00 km
Etappe7  04 september 2020MillauLavaur168.00 km
Etappe8  05 september 2020CazèresLoudenvielle140.00 km
Etappe9  06 september 2020PauLaruns154.00 km
Rustdag07 september 2020La Charente-Maritime 
Etappe10  08 september 2020Île D’OléronÎle de Ré170.00 km
Etappe11  09 september 2020Châtelaillon-PlagePoitiers167.00 km
Etappe12  10 september 2020ChauvignySarran218.00 km
Etappe13  11 september 2020Châtel-GuyonPuy Mary191.00 km
Etappe14  12 september 2020Clermont FerrandLyon197.00 km
Etappe15  13 september 2020LyonGrand Colombier175.00 km
Rustdag14 september 2020Isère 
Etappe16  15 september 2020La Tour-du-PinVillard-de-Lans164.00 km
Etappe17  16 september 2020GrenobleCol de la Loze168.00 km
Etappe18  17 september 2020MéribelLa Roche-sur-Foron168.00 km
Etappe19  18 september 2020Bourg-en-BresseChampagnole160.00 km
Etappe20  19 september 2020LureLa Planche des Belle Filles36.00 km
Etappe21  20 september 2020Mantes-la-JolieParijs122.00 km
 
(advertentie)
WINNAAR ETAPPE 10

Sam Bennett
1Sam Bennett (43)IERDQT03:35:22
2Caleb Ewan (151)AUSLTS00:00:00
3Peter Sagan (21)SLWBOH00:00:00
4Elia Viviani (128)ITACOF00:00:00
5Mads Pedersen (105)DENTFS00:00:00
6André Greipel (172)DUIISN00:00:00
7Bryan Coquard (211)FRAVCB00:00:00
8Cees Bol (203)NEDSUN00:00:00
9Jasper Stuyven (107)BELTFS00:00:00
10Luka Mezgec (167)SLOMTS00:00:00

bekijk de volledige etappe uitslag
 
GELE TRUI NA ETAPPE 10

Primoz Roglic
1Primoz Roglic (11)SLOTJV42:15:23
2Egan Bernal (1)COLINE00:00:21
3Guillaume Martin (121)FRACOF00:00:28
4Romain Bardet (31)FRAALM00:00:30
5Nairo Quintana (81)COLTFO00:00:32
6Rigoberto Urán (71)COLEF100:00:32
7Tadej Pogacar (131)SLOUAD00:00:44
8Adam Yates (161)GBRMTS00:01:02
9Miguel Ángel López (141)COLAST00:01:15
10Mikel Landa (61)ESPTBM00:01:42

bekijk het volledige algemene klassement
 
 
PUNTEN ETAPPE 10

Sam Bennett
1Sam Bennett (43)IERDQT65
2Peter Sagan (21)SLWBOH37
3Caleb Ewan (151)AUSLTS30
4Matteo Trentin (117)ITACPT25
5Bryan Coquard (211)FRAVCB23
6Michael Morkov (48)DENDQT19
7Elia Viviani (128)ITACOF18
8Mads Pedersen (105)DENTFS16
9André Greipel (172)DUIISN14
10Marco Haller (65)OOSTBM10

 
 
GROENE TRUI NA ETAPPE 10

Sam Bennett
1Sam Bennett (43)IERDQT196
2Peter Sagan (21)SLWBOH175
3Bryan Coquard (211)FRAVCB129
4Matteo Trentin (117)ITACPT123
5Wout Van Aert (18)BELTJV111
6Caleb Ewan (151)AUSLTS105
7Alexander Kristoff (135)NOOUAD95
8Julian Alaphilippe (41)FRADQT82
9Michael Morkov (48)DENDQT77
10Cees Bol (203)NEDSUN72

bekijk het volledige sprinters klassement
 
 
BERGPUNTEN ETAPPE 10


 
 
BOLLETJES TRUI NA ETAPPE 10

Benoît Cosnefroy
1Benoît Cosnefroy (33)FRAALM36
2Nans Peters (36)FRAALM31
3Marc Hirschi (204)ZWISUN26
4Ilnoer Zakarin (118)RUSCPT25
5Toms Skujins (106)LETTFS24
6Quentin Pacher (216)FRAVCB20
7Primoz Roglic (11)SLOTJV18
9Carlos Verona (98)ESPMOV14
8Tadej Pogacar (131)SLOUAD14
10Neilson Powless (77)USAEF114

bekijk het volledige klimmers klassement
 
 
JONGEREN DAG KLASSEMENT

Mads Pedersen
1Mads Pedersen (105)DENTFS03:35:22
2Cees Bol (203)NEDSUN00:00:00
3Tadej Pogacar (131)SLOUAD00:00:00
4Cyril Barthe (212)FRAVCB00:00:00
5Egan Bernal (1)COLINE00:00:00
6Joris Nieuwenhuis (206)NEDSUN00:00:00
7Sergio Higuita (74)COLEF100:00:00
8Enric Mas (94)ESPMOV00:00:00
9Kasper Asgreen (42)DENDQT00:00:46
10Casper Pedersen (207)DENSUN00:01:08

 
 
WITTE TRUI NA ETAPPE 10

Egan Bernal
1Egan Bernal (1)COLINE42:15:44
2Tadej Pogacar (131)SLOUAD00:00:23
3Enric Mas (94)ESPMOV00:01:41
4Sergio Higuita (74)COLEF100:05:47
5Marc Hirschi (204)ZWISUN01:03:49
6Kasper Asgreen (42)DENDQT02:09:23
7Cyril Barthe (212)FRAVCB02:09:37
8Casper Pedersen (207)DENSUN02:10:27
9Joris Nieuwenhuis (206)NEDSUN02:17:21
10Mads Pedersen (105)DENTFS02:22:41

bekijk het volledige jongeren klassement
 
 
PLOEGEN DAG KLASSEMENT

Trek-Segafredo
1Trek-Segafredo (TFS)USAUSA10:46:06
2Deceuninck-Quick-Step (DQT)BELBEL00:00:00
3B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM (VCB)FRAFRA00:00:00
4AG2R La Mondiale (ALM)FRAFRA00:00:00
5Israel Start-Up Nation (ISN)ISRISR00:00:00
6Mitchelton-Scott (MTS)AUSAUS00:00:00
7UAE Team Emirates (UAD)UAEUAE00:00:00
8Team Jumbo-Visma (TJV)NEDNED00:00:00
9Astana Pro Team (AST)KAZKAZ00:00:00
10EF Pro Cycling (EF1)USAUSA00:00:00
 
 
PLOEGEN KLASSEMENT NA ETAPPE 10

Movistar Team
1Movistar Team (MOV)ESPESP126:53:01
2EF Pro Cycling (EF1)USAUSA00:05:12
3Trek-Segafredo (TFS)USAUSA00:05:27
4AG2R La Mondiale (ALM)FRAFRA00:13:22
5Team Jumbo-Visma (TJV)NEDNED00:17:07
6Astana Pro Team (AST)KAZKAZ00:20:14
7Team INEOS (INE)GBRGBR00:24:44
8Bahrain-McLaren (TBM)BAHBAH00:33:13
9Mitchelton-Scott (MTS)AUSAUS00:40:10
10Arkea Samsic (TFO)FRAFRA01:14:06
bekijk het volledige ploegen klassement